Existencia

Autor: Radka Ivančová | 22.3.2014 o 15:41 | Karma článku: 2,79 | Prečítané:  292x

Čo nás dokáže zničiť ? Úplne odstaviť, postaviť na okraj priepasti, zatlačiť do kúta, priviesť do nekonečného zúfalstva...? Čo nás dokáže pritiahnuť na hranicu našich možností ? Kedy sme schopní zatiahnuť na hlbinu a prekročiť svoje limity ? A Aké máme limity ? Kto ich určuje a na základe čoho ? Sú pre všetkých konštantné ? Vieme sa prekonať a ísť až za pomyselnú čiaru našich možností ? Je to adrenalín či strach ? Potreba oponovať alebo vášeň ? Túžba dosiahnuť vyššie ciele ?

 

 

Je to niečo iné ?

Je to zakorenené v nás ? Musíme sa prirodzene báť ?

A naozaj strach zachraňuje životy ?

Možno je to o inštinkte. Možno žiadny strach nie je. Len sila inštinktu, šiesteho zmyslu, tretieho oka...Naša prirodzená bariéra alebo si to nazvite hocijako ...

Je to naša prirodzenosť. Ľudskosť. Normálnosť. Inštiktívnosť. Dôkaz, že pochádzame zo zvierat a niečo nám ostalo. Je to nemennosť. Vnútorný hlas. Sila vlastného chcenia, alebo nechcenia. Je to túžba. Pohyb. Pocit. Vášeň. Vzplanutie. Oheň. Temperament. Je to neracionálnosť. Nevysvetliteľnosť. Daný okamih. Sila prítomnosti. Zákon príťažlivosti.

Je to keď každý deň siahame na naše dno. Čerpáme z hĺbky a vieme, že niekde to tam je. Keď hľadáme silu. Naberáme energiu. Od seba. Bez energetických nápojov, bez kofeínu, teínu, hormónov, ghinko-biloba,...Je to vytrvalosť, ktorú sa snažíme potlačiť. Stále sa derie na povrch a keď padáme bez dychu na zem dvíha nás. Celú našu váhu s ľahkosťou prenesie a opäť vstávame. Je to fyzika. Matematika. Všetky vedy obsiahnuté v jednej. Je to štatistika a pravdepodobnosť. Je to postupnosť. Filozofia. Múdrosť. Osvietenie. Dar. Nekonečno. Vesmír. Univerzum. Je to chaos. Je to poriadok. Je to slovo. Príkaz. Poslušnosť. Následnosť dejov. Dokonalosť bytia. Veľký tresk.

Boh?

Alfa a Omega. Začiatok a koniec. Koniec aj začiatok. Obsiahnuté v jednom slove. V nedefinovateľnom pojme. Či je to vec ? Osoba ? Duch ? Planéta ?

Boh, Alah, Budha, Matka Zem,..

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?